Zayıflama Hapı

Zayıflama Hapı

Kilo problemi yaşayan ve ideal kilo ölçülerine ulaşmak isteyen insanların acele karar ile yanlış tercihlerde bulunduğu gözlemlenmiştir. Özellikle çeşitli takviyeler ile kilo verme sürecinin çok kolay bir şekilde hızlandırabileceğini iddia eden bazı kuruluşlar, piyasaya zayıflama ürünleri sunmaktadır. Bunların en sakıncalı olanı ise zayıflama haplarıdır. Zayıflama hapı hem uygun fiyat hem de vaad ettikleri açısından insanlarda olumlu bir bakış açısı yaratmaktadır. Haliyle kısa sürede kilo vermenin cazipliğine kapılan insanlar, sorunlarını çözmek için bu yolu tercih etmektedir. Fakat zayıflama hapları yüksek oranda sakıncalı ve tehlikeli bir seçenektir.

Zayıflama Haplarının Zararları Nelerdir?

Zayıflama hapları malesef ölümle sonuçlanabilecek kadar kötü sonuçlara sahiptir. Bunun birçok örneği görülmekte ve yeteri kadar bilinçli olmayan insanların bu yola başvurduğu gözlemlenmektedir. Sadece zayıflama amacı ile satın alınan bu ilaçların olumsuz yöndeki etkileri bir hayli fazladır.

Zayıflama haplarında tespit edilen maddelerden birisi sibutramindir. Sibutramin maddesine genel anlamda bakılacak olursa obezite tedavilerinde kullanılan bir madde olarak tanımlandığı görülür. Bu nedenle zayıflama haplarında bu ibare vurgulanır. Fakat bu maddenin tek başına kullanılması bile tehlikeli iken başka bileşenler ile bir araya getirilerek oluşturulan zayıflama hapları son derece riskli bir seçenektir. Zayıflama haplarında bulunan bu madde kalp ritim hızını ve tansiyonu yüksek derecede etkilemektedir. Organların düzenli işleyişini bozduğu gibi bu maddenin içerisinde bulunduğu ilaçları gerekli tetkikler yapılmadan reçetesiz olarak kullanmak ölüm riskini ön plana çıkarmaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Zayıflama Bandı Ne İşe Yarar

Piyasada bulunan zayıflama haplarının birçoğu çeşitli pazarlama teknikleri ile kilo problemi olan insanlara tanıtılmakta ve bir şekilde bu ürünün tedarik edilmesi sağlanmaktadır. Fakat yetkili birimler dahil bireysel başvurular ile şikayet edilen bu ürünler kısa sürede toplatılmaktadır. Sadece şikayet yolu ile değil genel tarama ile göze çarpan birçok zayıflama hapları da benzer yöntemler ile Sağlık Bakanlığı tarafından toplatılmaktadır. Eğer gerçekten bakanlığın onayladığı bitkisel ilaçlar veya haplar var ise bunlar gerekli mecralarda duyurulur ve doktorlar tarafından kilo problemi olan şahıslara bu ürünler önerilir. Aksi takdirde diğer ilaçlar piyasada barınamaz.

Sağlığınızı tehlikeye atmamak için daha sağlıklı ve zahmetsiz yollarla kilo verebilirsiniz. İçinde hangi maddenin barındığı belli olmayan ürünleri temin ederek sağlığınızı riske atmanız mantıklı bir seçenek değildir. Eğer kilo probleminizi aşamayacağınızı düşünüyorsanız ve daha kolay yollar arıyorsanız bu konuda uzmanlaşmış hekimlere veya diyetisyenlerin önerilerine başvurabilirsiniz. Sağlığınızı korumak için bu yöntemleri seçmeniz önerilir.

2 YORUMLAR

  1. Kesinlikle dediğiniz gibi UZMAN sadece bu konuda UZMAN doktor ve hekimlerin verdiği ilaçları kullan televizyon reklamları ya da sağda solda gördüğünüz her hapı ilacı ya da çayı kullanmayın zamanında bir çok insan hayatını kaybetti. Sizde böyle yaparak hayatınızı riske atmayın

  2. Size karşı dürüst olmak istiyorum kesinlikle ve kesinlikle zayıflama hapı kullanmayın. En güzel şekilde detoks yapabilirsiniz veya kendinize göre profesyonel bir şekilde kür hazırlayıp onları kullanabilirsiniz. Gün içerisinde çok fazla su tüketip, bolca hareket edebilirsiniz. Bu tarz şeyleri ben doğru bulmuyorum açıkçası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here