Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek Fiyatları (Ücretleri) Nedir?

Birçok çift doğal yollarla bebek sahibi olabilmek için geniş çaplı araştırmalar ve çalışmalar yürütür. Hatta uzman doktorlardan yardım alarak bu süreci daha kolay hale getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Konu hakkında bilgi veren uzman doktorlar doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlere alternatif yollar tavsiye edebilir. Bunlardan en güvenilir ve sıklıkla başvurulan seçenek tüp bebektir. Tüp bebek genel tanımı ile erkekten alınan sperm ile kadından alınan yumurtanın laboratuar ortamında döllenmesi işlemidir. Bu süreçte döllenme işlemi tamamlandıktan sonra oluşan embriyo ana rahmine yerleştirilir ve tüp bebek ameliyatı ile bebek sahibi olma işlemi kolay bir hale getirilir.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Doğal yollarla bebek sahibi olamayan ebeveynlerin başvurduğu yollardan birisi tüp bebek tedavisidir. Fakat ebeveynler bu tedavi yöntemi hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığından sürekli olarak araştırma yapmaktadır. Aslında tüp bebek tedavisinde gerekli koşullar sağlanıldığı takdirde ebeveynleri çok kolay bir süreç beklemektedir.

Erkekten alınan sperm ile kadından alınan yumurtanın uygun şartlarda döllendirilmesi ile birlikte embriyo oluşturulur. Embriyo hücreleri belirli süre aralıklarında bölünür ve yaklaşık 72 saat içerisinde 8 hücreye kadar çoğalır. Yumurta toplama işleminin ardından ilk 120 saate kadar embriyo transfere hazır hale getirilir. Bu sürecin ardından embriyo anne rahmine enjekte edilir. Böylece embriyonun gelişim evresi başlar.

Tavsiye Bağlantı: Jinekolog Nedir

Tüp Bebek Tedavisinin Ücreti Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisinde uygulanan fiyat şablonuna bakılmadan önce hizmet alınan noktanın kalitesi araştırılmalıdır. Yeteri kadar güvenilir olmayan ve sağlıklı koşullarda hizmet sunmayan noktalar tercih edilmemelidir. Bu şartları ilk sıraya koyduğunuzda fiyat araştırması aşamasına geçebilirsiniz.

Tüp bebek tedavisi fiyatları belirlenirken yurt dışından ithal edilen ilaçlar ve sarf malzemeler faturaya yansıtılır. İthal edilen ilaçlar güncel dolar kuru ile alım yapıldığından Türkiye’deki TL/USD seviyesi bu durumdaki en önemli ölçüttür. Fiyatları etkileyen bir diğer nokta ise tedavi yapılacak merkezin hizmet kalitesidir.

Türkiye genelinde 2017-2018 tüp bebek tedavisi ücretleri incelendiğinde fiyat şablonu aşağı yukarı şu seviyededir; tüp bebek tedavi fiyatı 5000-7000TL + embriyo dondurma işlemi 1000-2000TL olarak faturalandırılır. Bu seviyeleri ünlü hastaneler biraz daha aşabilir. Fakat genel anlamda tüp bebek tedavisini uygun fiyatlı olarak karşınıza çıkmaktadır. Birçok etmeni göz önünde bulundurarak tedavi yaptıracağınız hastaneyi belirleyebilir ve bebek sahibi olabilirsiniz. Örnek olarak belirttiğimiz fiyatların dolar kuru ile yüksek oranda değişim gösterebileceğini unutmamalısınız.

1 Yorum

  1. Tüp bebek fiyatları durumu olmayanlar için fazla ama durumu olan kişiler içinse güzel bir çözüm diyebilirim. Güzel bir yazı dizisi olmuş yüreğinize sağlık, tüp bebek düşünen birçok akrabama ve arkadaşıma bu konuyu göndereceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here