Sorumluluklarla Savaşmayı Denemek

Sorumluluklarla Savaşmayı Denemek

Günlük yaşantıda sizi bekleyen her türlü zorluğa göğüs germeniz mümkün değildir. Çünkü biz insanoğlu kolay bir şekilde yıpranabilecek yapıya sahibiz, bu gibi durumlarda kaçış yolunu denemek alternatif bir seçenektir. Fakat karşınızda beliren zorluklar sorumluluklarınıza dahilse bununla savaşmalısınız. Aksi takdirde size verilen görev ve yükümlülüklerden kaçmanız hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Erkekler bu konuda tecrübeli e yeteri kadar savaşabilecek düzeyde donatılmıştır. Fakat yaşam bir kadın için ağır olabilir. Sorumluluklarınız yapabileceklerinizi aşıyorsa bu durumda farklı çözüm yollarını deneyebilirsiniz. Sorumluluklarla Savaşmayı Denemek adlı yazımızı biraz daha genişletelim.

Evli bir kadın hem anne hem de iş sahibi ise burada sorumluluklar ağır gelebilir. Çünkü bakılması gereken bir evlat, ilgi isteyen bir eş ve günlük yerine getirilmesi gereken iş yaşantısı bir kadın için ağır olabilir. Bu gibi durumlarla savaşmak için yeteri kadar gücünüz olmadığını düşünüyorsanız ilk aşamada kendinizi yıpratmamanız gerekiyor. Sorumluluğunuz her ne ise psikolojinizi yıpratacak kadar önemli duruma getirmemelisiniz. Aksi takdirde yaşantınızın zorluğu ağır basacak ve sizi kolay bir şekilde yıpratacaktır. Sorunlarla savaşmak için farklı yöntemler denemeniz yeterlidir. Her insan yapabileceğinden fazla sorumluluk ile karşı karşıya kalabilir.

Tavsiye Bağlantı: Alkol Bağımlılığı Tedavisi

Yaşamı Kolaylaştırmak

Rutin bir yaşantınız varsa ve her gün aynı şeyleri yapmak zorunda kalıyorsanız bu durumla savaşabilmek adına farklı yollar izleyebilirsiniz. Öncelikli olarak önerilecek şey ise yaşantınızda keyif alacak bir şeyler bulmanızdır. Bu sizi hayata biraz daha fazla adapte edebilir ve sorumluluklarınız size dağ gibi görünmez. Özgür, güvenli, huzurlu ve keyifli bir yaşam sürmek için uygulamanız gereken birçok şey bulabilirsiniz.

İlk olarak güne başlarken derin bir nefes alın ve ilerleyen saatlerde sizi bekleyecek olan zorlukları düşünmeden güne iyi bir başlangıç yapmayı hedefleyin. Hatta bütün kalbinizle bu duruma kendinizi ikna edin. Aksi takdirde daha başlangıç aşamasından kayıp yaşayabilirsiniz.

Bir sonraki aşamada ise hayatınızı zorlaştıran etmenleri günlük yaşamınızdan uzaklaştırın. Farklı farklı sorunlara tanıklık etmek yerine daha sakin bir yaşam biçimini tercih edebilirsiniz. Bu sizi pozitif yönde etkileyecektir.

Hayatın sizin için ne ifade ettiğini bulun. Bu gerçekten çok önemli bir detay. Sadece uyumak, yemek yemek, televizyon izlemek, işe gitmek sizin için hayatı ifade eden terimler olmamalı. Kendinize farklı tanımlar bulmalısınız.

Son olarak kendinize yeni bir dünya yaratın ve bu dünyada sorunlarla boğuşmak yerine kendinize daha çok vakit ayırmayı hedefleyin. Böylece psikolojik olarak sizi yıpratan etmenleri hayatınızın dışında tutmuş olacak ve yeni bir çizgide yürümüş olacaksınız.

5 YORUMLAR

  1. Ama arkadaşlar bazen oluyor ki değil sorumluluklarla savaşmak, kendinle savaşamıyorsun durum o kadar vahim oluyor ama sizin yazdıklarınıza da hak veriyorum sonuna kadar çünkü insan bir yerde kendisine yeniliyorsa bir yerde de kendisini yenmesi gerekiyor

  2. Dediğiniz gibi herşeyi takmamak lazım ama hepten de salmamak lazım kendimizi.Sorumluluk insanı ayakta tutan unsurlardan birtanesinidir bence.Cunku sorumsuz insan kuralsız, tembel insandır ve bunların hepsinin zararları büyük oluyor açtığı sorunlar olsun. Onları çözmek daha zor sorumluluklar oluşturacaktır sorumlu olun ama herşeyi takmayın bence

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here