Soğuk İçecekler Zayıflatır Mı

Soğuk İçecekler Tüketerek Zayıflamak Mümkün Mü?

Zayıflama konusunda hızlı adımlar atmak isteyen bireyler bu konuda kendilerine yardımcı olacak formülleri uygulamaya başlarlar. Fakat birçok formül uzun süren periyotlar akabinde sonuç vermektedir. Bu süreci kısaltmak için egzersiz ile takviye yapmak gerekir. Fakat günlük olarak uyguladığınız herhangi bir spor programı olmasa bile zayıflamak mümkündür. Çeşitli bitkisel kürler, sağlıklı beslenme takvimi, besin kalori miktarını hesaplama gibi yöntemlerin yanı sıra soğuk içecekler tüketerek zayıflayabilirsiniz. Bunun için uzmanların vermiş olduğu formülleri kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Soğuk İçecekler Tüketerek Zayıflamak Mümkün Mü? Yazımızı biraz daha detaylandıralım.

Soğuk içecekleri tüketirken belirli ölçülerde tüketim yapmanız önerilir. Soğuk içecek tüketimi sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli etken sağlıklı besin almaktır. Sağlıklı bir şekilde beslendikten sonra öğün aralarında soğuk içecek tüketebilirsiniz. Çok fazla yağlı ve kalori içeren besin gruplarını tüketmeden kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz. Detoks içerikli soğuk içecekler ile takviye yapacağınız günlük besin planınız size en etkili sonuçları sunacak formülleri içerisinde barındırmaktadır. Özellikle soğuk tüketilen bazı içecekler kalori yakımı sırasında etkili çözücüler olarak görev almaktadır.


Tavsiye Bağlantı: Zayıflama Çayları Böbreklere Zarar Verir Mi?

Kilo Vermeyi Etkileyen Soğuk İçecek Türleri

Soğuk İçecekler Zayıflatır Mı-1
Kilo vermek için uygulanabilecek birçok formül bulunmaktadır. Fakat ev içerisinde bulunan malzemeler ile oluşturulan çeşitli tarifler hem işinizi kolaylaştırır hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu tür tarifleri uygularken kullanacağınız malzemeleri hemen hemen her yerde bulabilirsiniz.

Soğuk İçecek tarifleri şu şekildedir;

Yağ Yakan Detoks Türü: 1 adet salatalık, 1 adet limonun suyu, 200 ml su, 5 dal taze nane ve dereotu, 15 dal maydanoz ile hazırlanan içecek türüdür. Tüm malzemeleri temizledikten sonra kurumaya bırakın. Bu sırada limonun suyunu sıkmaya başlayın. Sıktığınız limon suyunu bir kenara alıp bekletirken temizlediğiniz malzemeleri saplarıyla birlikte bir kaba dökün. Temizlenen malzemelerin üzerine dinlenmiş limon suyunu ilave edin ve blendır yardımı ile kıvamını bulana kadar işlem uygulayın. Hazırlanan karışımı soğuk su ilavesi ile tüketmeye hazır hale getirebilirsiniz. Karışım günde 1 kez tüketilebilir, aç karnına tüketilmesi önerilir. Mide ve tansiyon hastalarının doktora başvurması gerekir.

Çilekli Detoks Türü: 10 dal maydanoz ve dereotu, 5 dal taze nane, 6 adet çilek ve 1 adet limonun suyu ile hazırlanan karışımdır. Malzemeleri bol su ile temizleyiniz. Temizledikten sonra kuruması için bir kenara alın. Tüm malzemeler yeteri kadar kuruduktan sonra bir kabın içerisine konulup blendırdan geçirilir. Hazırlanan karışımın üzerine soğuk su ilave edilmesi yeterlidir. Karışımın 3 gün ara ile tüketilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Tansiyon hastaları doktora başvurmalıdır.

Nane Limonata Detoks Türü: 3 adet limon, 3 çorba kaşığı tatlandırıcı, 3 çubuk tarçın, 5 dal taze nane ve 1.5 lt su ile hazırlanan karışımdır. Limonları yıkayıp ince ince dilimleyin. Ağzı geniş sürahiye limonları ilave ederek karıştırın. Karışımı 1 gece beklettikten sonra tatlandırıcı ilave ederek üzerine su dökün. Karışım günlük öğün aralarında tüketilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here