Soğuk Algınlığına İyi Gelen Yöntemler

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Yöntemler

Kış aylarının gelmesiyle birlikte sıklıkla yakalandığımız soğuk algınlığı rahatsızlığından kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Uzman doktorlar tarafından onaylanan ve birçok hasta tarafından kullanılıp başarılı sonuçlar alınan bu kürler soğuk algınlığı için doğal ilaç olarak kullanılmaktadır. Doğal ilaçların herhangi bir yan etkisi veya sağlığı tehlikeye atacak reaksiyonu yoktur. Bu nedenle geçmişten günümüze uygulanan bu ilaçlar doğal şifa kaynağı olarak nitelendirilmektedir. Soğuk Algınlığına İyi Gelen Yöntemler neler? Biraz daha detaylandıralım sizler için.

Soğuk algınlığı ile mücadele edebilmek için ilk olarak dinlenmek gerektiğini unutmamalısınız. Eğer vücudunuz yeteri kadar dinlenmezse, aldığınız bitkisel kür formüllerinin kısa vadede işe yaraması imkansızdır. Bu nedenle kür uygulamasını yaptıktan sonra belirli bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir. Bu süreçte rahatsızlığınızı kısa sürede atlatabileceğiniz farklı uğraşlar bularak dinlenebilir veya belirli saat aralıklarında uyuyarak bitkisel kür formülünün işe yaramasını sağlayabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Soğuk Algınlığı İle Savaşmanın Formülü

Soğuk Algınlığı İçin İdeal Formüller

Kış aylarını bize zehir eden soğuk algınlığı ila beş edebilmek için ilaç almanın yanı sıra uygulanabilecek alternatif yöntemler vardır. İçtiğiniz hapların yararı olduğu kadar zararlarının da bulunduğunu varsayarsak doğal ilaçlar olan bitkisel kürlerin mantıklı seçenek olduğunu algılayabilirsiniz.

Soğuk algınlığı için ideal tarifler;

Sarımsaklı Kür: Sarımsak antibakteriyel özelliği ile bilinen doğal şifa kaynaklarından birisidir. Akciğer, karaciğer ve kalp için oldukça faydalı gıda türlerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle zararlı bakteriler ile savaştığı için tıpta kullanılan birçok ilaçta prototip görevi görmekte ve birçok ilaç için kaynak oluşturmaktadır. Soğuk algınlığı ile baş etmek için 1 adet sarımsağı ezdikten sonra 2 çay kaşığı limon suyu ilave edin ve bu karışıma 1 tatlı kaşığı bal ve 1/2 çay kaşığı kırmızı biber ekleyip karıştırın. Günde 1 kez bu karışımı tüketebilirsiniz.

Zencefil: Soğuk algınlığı karşısında en etkili besin zencefildir. Zencefil çayı ve ham zencefil türü tüketerek hastalığınızı yenebilirsiniz. Zencefil, karanfil ve tuz ile hazırlayacağınız karışımı günde 1 buçuk çay kaşığı tüketerek soğuk algınlığından kurtulabilirsiniz.

Bal: Soğuk algınlığına karşı önlem almak amacıyla tüketilen bal bakteri ve virüsleri öldürür. Bal tüketimi soğuk algınlığının süresini kısaltır.

Tarçın: Soğuk algınlığını kısa sürede ortadan kaldırmak isteyenler için tarçın iyi bir alternatiftir. Hem soğuk algınlığına hem de boğaz ağrısına iyi gelen tarçın 15 dakika demlenerek tüketilebilir. Günde maksimum 3 kez içerek tüketmeniz önerilir.

Yukarıdaki besin maddelerinin yanı sıra tavuk suyu çorbası tüketerek rahatsızlığınızın şiddetini en aza indirebilirsiniz. Tavuk suyu çorbası hem günlük besin ihtiyacınızı karşılar hem de rahatsızlığınıza iyi gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here