Selülitlerden Kurtulma

Selülitlerden Kurtulma Yöntemleri

Merhaba sevgili okuyucular, bugün sizler için özenle hazırladığımız Selülitlerden Kurtulma Yöntemleri nedir bunlardan bahsedeceğiz. Eğer sıraladığımız listeyi düzenli bir şekilde, özenle uygularsanız kesin bir sonuç alacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın.

Bolca su için

Su, hücrelerinizi taze ve yenilenmiş tutar. Böylece su, selülit görünümünü azaltabilir. Bunun için günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Güne sabah kahvenizi ya da çayınızı içerek başlamak yerine bir bardak su içerek başlamalısınız.

Meyve ve sebze yiyin.

Meyve ve sebze gibi doğal yiyeceklerin su oranı yüksektir. Bu yüzden bol bol meyve ve sebze tüketin. Hem böylece kilonuzu koruyabilir ve selülit görünümünü azaltabilirsiniz. Kahvaltınızı sağlıklı yapın.Öğünlerinizin yanına çiğ sebzeler ekleyin. Brokoli, salata yeşilliklerinde yüksek oranda su vardır. Bol yeşillik tüketiminin sonunda selülitlerinizde azalma yaşandığını göreceksiniz.

Sağlıklı yağlar yiyin

Selülit yağ temelli bir oluşumdur. Ancak sağlıklı bir cildiniz varsa selülitleriniz belli olmayacaktır. Bunun için zeytin, balık ve omega3 içerikleri yiyeceklere benzer şeyler tüketin.

Tavsiye Bağlantı: Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı

Kilo almanızı sağlayacak yiyeceklerden uzak kalın.

Kızarmış yiyecekler, paketlenmiş gıdalar, tuzlu yiyecekler, hazır çorbalar gibi. Yağ oranı yüksek yiyeceklerden uzak kalmalısınız. Ne kadar çok yağ oranına sahip olursanız o kadar çok selülit oluşacaktır. Şekerli gıdalar vücudunuza yağ kazandıracaktır. Bunun için olabildiğince az şeker kullanın.

Spor yapın.

Kardiyo gibi egzersizler yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır. Yağ oranınızla orantılı olarak selülitlerinizde de azalma olacaktır. Bir spor salonuna yazılmanızda ve bir eğitmen ile çalışmanızda fayda var. Hangi bölgenizde selülit sorununuz var ise o bölgeye odaklı çalışmalısınız. Eğer spor salonuna gitmeyecekseniz açık havada hafif tempolu koşular yapabilirsiniz ya da bisiklet sürebilirsiniz.

Cildinizi fırçalayın.

Doğal liflerle yapılmış bir vücut fırçası edinin. Fırçalama işlemine başlamadan önce cildinizin ve fırçanın kuru olduğundan emin olun. Ayaklarınızdan başlayarak göğsünüze kadar kendinizi fırçalayın. Selülitlerin olduğu alanlara daha çok yoğunlaşmalısınız. Bu fırçalamayı sabah rutininizin bir parçası haline getirin. Bu fırçalama sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve selülitlerden kurtulmanız kolaylaşacaktır.

Profesyonel işlemlere başvurun.

Eğer daha kesin ve hızlı çözümler istiyorsanız selülitlerden kurtulma için tıbbi çözümlere başvurabilirsiniz. Lazerle ve radyo frekansları ile tedavi yöntemleri vardır. Bir hekime danışıp sizin için en uygun olan tedavi yöntemini seçip başlayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Kabız olmamaya özen gösterin bir yerde okumuştum adam kendi deneyimini paylaşmış denemedim ama isterseniz siz deneyebilirsinkz günde 1 hurma yiyormuş çekirdeği ile birlikte çekirdeğini yutuyormuş buiyi geliyormuş ve zamanla 1 hafta da kaybettiğini söylemiş ne kadar doğru bilmiyorum ama denemekte fayda var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here