Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bayanların özellikle yaz mevsimi yaklaştığında ortaya çıkan en büyük sorunlarından birisi selülitlerin oluşturduğu görüntüdür. Bu görünümü yok etmek için birçok yol deneyen ve çeşitli yollar ile selülit yok etmeye çalışarak olumsuz sonuç alan bayanların alternatif tedavi yöntemlerini araştırdığı gözlemlenmektedir. Sağlıklı olarak birkaç seansta selülitlerden kurtulabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır adlı yazımızı biraz daha genişletelim.

Şişmanlık veya obezite ile karıştırılan selülit birikimi aslında bunlardan bağımsızdır. Hatta şişmanlık ile alakası yoktur. Fakat günümüzde insanlara yansıtılan bilgiler neticesinde selülitin şişmanlık göstergesi olduğu vurgulanmaktadır. Tanım olarak selülit; deride şekil olarak portakal kabuğunu andıran ve çukurcuklar oluşan bölgedeki deri ve yağ dokusunun dağınık görünümü anlamına gelir. Bayanlarda sıklıkla görülen selülit genellikle uyluk, kalça ve karın bölgesindeki deri altı yağ dokusunun metabolik bozukluğu olarak tanımlanmaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Selülitin Tedavisi

SELÜLİT TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Selülit birikmesi sonrasında izlenebilecek birçok yol vardır. Bunlardan en basiti yaşam tarzının değiştirilmesidir. Yaşam tarzında değişiklik yapmak selüliti arttıran faktörleri ortadan kaldırma ile aynı anlama gelmektedir. Burada uygun spor faaliyetleri ve diyet programları en etkili yolları oluşturmaktadır. Ayrıca gereksiz ilaç kullanımından (hormnal ilaçlar gibi) vazgeçilmesi gerekir. Bunlarla birlikte alkol, sigara gibi kötü alışkanlırı bırakmak gerekir. Kötü alışkanlıkların birçoğu selülit oluşumunda en etkili faktörlerdir.

Bir diğer tedavi yöntemi mezoterapidir. Derinin orta tabakasına uygulanan tedavi ile selülitten kurtulmak mümkündür. Bu tedavi yönteminde bölgesel selülitin yok edilmesi için lokal yapılarak problemli bölgeye uygulama yapılır. Bölgesel selülitin yok edilmesi bu çalışma sonrasında hız kazanacak ve kısa süre içerisinde pürüzsüz bir görünüm kazanabileceksiniz.

Selülite tedavisinin bir diğer yöntemi ise yüksek frekanslı, termik ve vazodilatatör etkili uygulamalardır. Havalı bir masaj aleti içeren fizyoterapi yöntemi selülitlerin yok edilmesi için uygulanan ve en hızlı sonuç alınan yöntemlerdendir. Aynı zamanda sağlık açısından bir problem teşkil etmemektedir.

Selülit yok etme yöntemlerinden lenfatik drenaj tekniğinde ise bölgeye hafif ve ritmik basınçlar uygulanarak çalışma yapılmaktadır. Bu yöntemi uzman kişilerin yaptığı ve uzman kişilerin yapması gerektiği vurgulanmaktadır. Aynı zamanda bu yöntem bölgede meydana gelen ödemleri yok etmektedir.

Selülit tedavilerinde kullanılan yöntemler uygulama yapılan alanda herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez. Fakat bu konuda çalışma yapmadan önce detaylı araştırma yapmalı ve yan etkileri olup olmadığı konusundaki bilgi eksikliğinizi gidermelisiniz. Çünkü selülit aldırma yöntemleri sağlıklı olsa bile bunu uygulayan noktalar doğru bir şekilde uygulama yapmayabilir. Selülit tedavilerinde detaylı araştırma yapmak sağlıklı yollardan birisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here