Saç Uzatma Teknikleri

Saç Uzamasını Destekleyecek Bakım Önerileri

Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan birisi saç uzamasının çok uzun sürede gerçekleşmesidir. Özellikle yanlış bir işlem ile saçların yıpranması gibi bir durum ortaya çıkmışsa veya maşa sırasında saçların belirli bir kısmı canlılığını yitirmişse saçın tekrar uzaması istenir ve kırılan bölümlerin onarılması için farklı uygulamalar yapılır. Ayrıca kısa saçlı kadınların en çok şikayet ettiği konulardan birisi olarak bilinen saç uzama süresi çeşitli uygulamalar ile daha kısa süre alabilir. Uzmanların yapmış olduğu uygulamalar ve almış olduğu sonuçlar neticesinde ortaya çıkan bu öneriler kadınlar için ideal formülleri içerisinde barındırmaktadır. Saç Uzamasını Destekleyecek Bakım Önerileri yazımızı biraz daha detaylandırıp anlatalım.

Saçın uzaması için doğal takviyeler yaparak saçların canlılığını kazanması ve eski görünümüne kavuşması sağlanabilir. Saç uzaması için uygulanabilecek işlemler ise kısa ve etkili yöntemleri içerisinde barındırmaktadır. Bu formülleri hazırlamak oldukça basittir. Hemen hemen her yerde temin edebileceğiniz malzemeler ile oluşturulan bu formüller ile etkili sonuçlar almak mümkündür. Fakat saç uzaması için uyguladığınız tekniklerin düzenli ve periyodik olarak uygulanmaya devam edilmesi gerekir. Aksi takdirde olumlu sonuç alamaz ve saçınızın olduğundan daha kısa sürede uzamasını sağlayamazsınız.


Tavsiye Bağlantı: Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Saç Uzaması İçin Uygulanan Teknikler

Saç Uzatma Teknikleri-1

Saçın doğal yollarla daha kısa sürede uzatılabilmesi için çeşitli takviyeler yapılabilmesi mümkündür. Bu takviyeler saçın doğal olarak beslenmesini ve kısa süre içerisinde gürleşmesini sağlayacak, aynı zamanda canlı bir görünüm kazanmasına imkan verecektir. Saç uzamasında etkili olan uygulamalar şu şekildedir;

Biberiye; Saçların her gün biberiye suyu ile durulanması saç uzamasını doğrudan etkileyen ve olumlu yönde sonuçlar alınmasına neden olan en etkili yöntemdir. Saç dökülmesi ve saç onarımı ile ilgili tedavi yöntemlerinde biberiye suyu sıklıkla kullanılmaktadır.

At Kuyruğu; Adı çok fazla duyulmayan bu bitkinin saç, tırnak ve kemik yapıları için ideal bir mineral olduğu açıklanmıştır. At kuyruğu bitkisi ile saçınıza uygun uygulama yapabilirsiniz. Son derece besleyici bir bitkidir.

Isırgan Otu; B, C ve E vitamini gibi çeşitli mineralleri içerisinde barındıran ısırgan otu, saç derisi için yüksek derecede destekleyici bir bitkidir. Isırgan otu birçok tedavi yönteminde de kullanılmaktadır.

Kına; Saç boyaları saçınızın ömrünü kısaltır ve canlı görünümünü yitirmesine neden olur. Eğer saçınıza doğal bir renk katmak istiyorsanız saç boyaları yerine kına kullanabilirsiniz. Kına aynı zamanda besleyici bir formüldür.

Köri; Daha çok gıda ürünlerinde sos olarak kullanılması ile bilinen köri saç dokusuna besin ve canlılık kazandırır. Aynı zamanda beta-kroten içeriğe sahiptir. Düzenli kullanımında kısa sürede etkili sonuçlar alınabilir.

• Tarçın; Genellikle baharat olarak kullanılan tarçın Saç foliküllerinde kan dolaşımını uyarmakla birlikte su dengesi olan, parlak kalın telli saçları üretir.

Yukarıdaki uygulamalar ile saçınızın doğal yöntemlerle beslenmesi ve kısa süre içerisinde uzamasını sağlamanız mümkündür. Saç kremlerinin kullanılmasından ziyade bu uygulamaların yapılması önerilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here