Popüler Diyetler

Popüler Diyetler Sağlıklı Mıdır?

Kilo problemi olan insanların yaptığı ilk araştırma diyet listesine yönelik sorgulamalardan geçer. Aslında kilo probleminin aşılması için beslenme şeklinin birkaç basit değişiklik ile daha sağlıklı yapılması ve süreklilik kazandırılması yeterlidir. Bu beslenme düzenini hafif egzersiz ile tamamlamak kilo vermek için yeterli olacaktır. Popüler Diyetler Sağlıklı Mıdır? Yazımızı biraz daha detaylandırıp yazalım.

Ancak insanlar sürekli olarak kısa vadede kilolarından kurtulmak ister. Buna paralel olarak haftada 10 kilo, ayda 15 kilo gibi cazip başlıklara ve diyet önerilerine yönelirler. Bunlar tamamen sakıncalı önerilerdir. Çünkü bilimsel olarak yapılan araştırmalar neticesinde bir insan sağlıklı şekilde ayda maksimum 4 veya 5 kilo verebilir. Bu sağlıklı beslenme ve spor takviyesi ile elde edilen verilerdir. Fazlası sağlık açısından problem yaratır, eğer hiç kilo verilmemişse bu durumda da farklı yollar izlenilmesi gerekebilir.

Kilo verme konusunda aranan çözümler ile bulunan popüler diyetler ise ilk etapta başarılı sonuçlar vermez. Hatta birçok popüler diyet listesi tek başına başarılı sonuç vermemektedir. Bunun nedeni sadece beslenme şeklinin değiştirilmesine bağlıdır. Eğer bir insan tüm gün boyunca hareket etmiyorsa ve sabit bir şekilde sadece ihtiyaçları doğrultusunda vücuduna yön veriyorsa bu durum daha büyük sağlık problemlerine neden olabilir ve bu gibi durumlarda popüler diyetleri uygulamak yeterli olmayacaktır. Popüler diyetler her ne kadar birçok insan üzerinde olumlu etki yaratıyor olsa da insanların bu diyetleri uygulamak için farklı çalışmaları da yürüttüğünü bilmek gerekir. Özellikle egzersiz bu konudaki en önemli takviyedir.


Tavsiye Bağlantı: Yağ Yakımını Hızlandıran 7 İçecek Türü

Popüler Diyetler Nedir? Zararlı Mıdır?

Popüler Diyetler-1

Popüler veya moda diyet olarak adlandırılan diyet listeleri hem etkili olma ihtimali düşük hem de riskli diyet gruplarıdır. Eğer alerjiniz olan besin türleri veya tüketmemeniz gereken besinleri içeren diyet listeleri varsa sırf kilo verme gayesiyle bu besinler tüketilmemelidir. İlk olarak kilo probleminizi nasıl aşacağınızı belirlemek amacıyla uzman doktora veya diyetisyene görünerek ne yapmanız gerektiği ile ilgili bilgi almalısınız. Daha sonra ise size uygun diyet listesini uygulamalısınız. İstediğiniz yönde ilerlemiyorsanız bile kesinlikle popüler diyet listelerini denemeye kalkmamalısınız. Popüler diyet listeleri her ne kadar işe yaradığı iddia edilse de bazen sizin kaldıramayacağınız kadar hafif kalori içerir. Doğal olarak günlük almanız gereken kalori miktarının çok altında besin alırsınız ve bu durum ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Duyum ile popüler diyet listelerini edinmek ve bu şekilde diyete başlamak her zaman büyük bir risktir. Kaba tabirle sağlığınız ile kumar oynadığınızı gösterir. Bu nedenle az kalorili yetersiz diyet listeleri yerine normal düzeyde besin almanız ve bunu egzersiz ile birleştirmeniz daha uygundur. En azından vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin gruplarını düzenli olarak almış olur ve yavaş yavaş kilolarınızdan kurtulursunuz. Bu konuda ilave olarak kullanabileceğiniz takviyeler ise detoks tarifleri ve kür tarifleri olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here