Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyu yer altından çıkan mucize bir su kaynağı çeşidi olmaktadır. Kuyu açılarak elde edilen bu içecek aynı zamanda koruma altında tutulmaktadır. Bu içeceğin içinde çok sayıda bileşen oluşmaktadır. Bu bileşenler; mineral tuzu, gaz ve elementlerden oluşmaktadır. Oldukça zengin bir içecektir. Vücutta bulunan toksinleri dışarıya atılmasına hızlı bir şekilde yardımcı olmaktadır. Doğadan gelen maden suyunun faydaları saymakla bitmez. Şimdi Maden Suyunun Faydaları neler? Sizler için detaylandıralım.

Maden suyu soda ile aynı mıdır?

Maden suyunu soda ile asla ama asla karıştırılmamalıdır. Kişide ayrı ayrı içerik bakımından ikisi de çok farklıdır. Maden suyu yer altından çıkmakta tamamen doğal olmaktadır. Soda ise karbondioksit gazını suyla karıştırılarak üretilmektedir. Maden suyu doğal içerikten meydana gelmektedir. Maden suyunun en yanlış bilinen özelliklerinden biriside asit içermemesidir. Yetişkinler günlük maden suyunu düzenli bir şekilde içerek günlük tüketmelidir. Hamile olan bayanları ve çocukların tüketmesinde hiçbir zararı yoktur. Hamile olanlar maden suyunun daha rahat sindirim yaptığından dolayı düzenli bir şekilde tüketilmesinde zarar yoktur. Çocuklarda ise maden suyu demir, fosfat içermektedir.

Tavsiye Bağlantı: Vitaminlerin Görevleri Nelerdir?

Maden suyu güzelleştirir mi?

Maden suyunun insanlara güzelliğe olumlu katkılarda bulunmaktadır. En büyük faydası ise kırışıklığı, sivilceleri minimum seviyeye indirmektedir. Maden suyu cildi korumaktadır. Diğer en büyük faydası ise böbrek taşı düşürmede de etkilidir, böbrek taşı oluşumunu engeller. Aynı zamanda güçlü kemik yapısının gelişmesinde çok önemli rol oynamaktadır, Böbreklere, mideye, bağırsağa, idrar yollarına etkili bir katkısı vardır.

Maden suyu gaz problemine iyi gelir mi?

Maden suyu sindirim sistemini kolaylaştırıp aynı zamanda gaz problemini ortadan kaldırmaktadır. Yemek yedikten sonra içilen maden suyu şişkinliği ve hazımsızlığı da gidermektedir. Prostat, kalp ve meme kanserine de maden suyu engel olmaktadır. Karaciğer, safra kesesi birçok organı düzenli, dengeli çalışmasında maden suyu yardımcı olmaktadır. Kemik yapısında kadınların menopoz döneminde maden suyu olumlu katkı sağlamaktadır. Maden suyu ter veya idrar atılan su miktarını da dengelemektedir. Kilo sorunu, obezite gibi durumlarda kilo veriminde oldukça yardım içeren bir içecektir.

Maden suyu günde kaç kez içilir?

Maden suyu üretimi yapan birçok firma günlük en az 2 adet maden suyu içileceğinden söz etmektedir. Birçok firma içerisinde yer almayan firmalar ise 40 yaşına kadar günlük 1 adet, 40 yaşından sonra ise 2 adet maden suyunun tüketilmesini savunuyorlar. Maden suyunu tüketen birçok tüketi ise zayıflatacağına inanıyor, aile hekiminiz veya diyetisyeniniz ile görüşmeden bu tarz eylemlere kalkışmamanızı öneririz. Her insan vücudu birbirinden çok farklıdır. Bu soruyu sizlere özel olarak soruyoruz, sizler günlük kaç adet maden suyu tüketiyorsunuz?

1 Yorum

  1. Maden suyunun faydaları özellikle zayıflamak isteyenlerin ilgi alanında tüketirken maden suyunun doğal olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor . Zayıflamak için maden suyu ne işe yarar derseniz bunu en iyi diyetisyenler bilebilir zayıflamak içinde maden suyunu aşırı tüketmeyin bu seferde farklı hastalıklara yol açabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here