Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüyler ve çeşitli lekeler için uygulanan lazer epilasyonlar birçok kişi için ilk olarak kalıcı çözüm tekniği olması ile etkili yöntem olarak bilinmektedir. Eğer vücudunuzda bölgesel lazer epilasyon yaptıracaksanız bu hem daha uygun hem de uygulaması daha kısa süre alacaktır. Fakat lazer epilasyon yaptırmadan önce kriterleriniz zaman ve fiyat olmamalıdır. Aksi takdirde cildinizde ciddi derecede kalıcı izler oluşabilir veya farklı etkiler görebilirsiniz. İlk aşamada lazer epilasyon yaptıracağını noktanın kalitesine ve referanslarına bakmalısınız. Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Sorumuzun cevabını biraz daha sizler için genişletelim.

Vücuttaki istenmeyen tüylerin kozmetik ve hijyen amaçlı yok edilmesi işlemi olan lazer epilasyonu uygulayan birçok nokta vardır. Hizmet noktaları genellikle gerekli sertifikaları bulundurur, fakat bazı noktalar ciddi derecede profesyonellikten uzak olabilir. Bunun için yapmanız gereken hizmet almadan önce yakın çevrenizden veya internet üzerinden bilgi almaktır. Böylece risk unsurlarını ortadan kaldırmış olduğunuz gibi güvenli hizmet alarak kısa süre içerisinde sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Lazer Operasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır-1

Lazer epilasyon kıl ve kıl köklerine yapılan uygulamadır. Lazer epilasyonun yapılabilmesi için lazer epilasyon tedavisi yapılacak bölgeye uygun başlıklar kullanılması gerekir. Her bir bölge için farklı başlık takılarak ilgili bölge taranır. Böylece lazer operasyon tedavisini uygulamış olur, kısa süre içerisinde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptırmadan önce hangi bölgeye uygulama yaptıracağınızı belirlemelisiniz. Eğer bölgesel uygulama yaptıracaksanız bunun uygulama süresi daha kısadır. Fakat birçok bölgeyi seçiyorsanız uzman doktorun belirlemiş olduğu seans miktarınca tedaviyi sürdürmelisin.

Farklı dalgada ışık üreten lazer epilasyon cihazları, kıl köklerine temas ederek kılları kalıcı olarak ortadan kaldırır. Kıl kökleri farklı şekilde gelişim gösterebilir, her bir kıl kökü boyutu ne ve gelişim şekline göre farklı uygulama yapılarak zayıflatılır, yok edilir. Özellikle büyüme evresindeki kıllar bu şekilde kalıcı çözüm ile yok edilebilmektedir. Lazer epilasyonun en büyük faydası kıl köklerinin işlevsiz hale getirilmesidir. Hem bölgesel hem de tüm vücuda yapılan lazer epilasyon birçok kişinin tercih ettiği tedavi yöntemlerindendir.

Lazer epilasyonda farklı dalga sistemleri kullanılabilmektedir. Bunlar arasında Alexandrite, Diod ve Nd-Yag olarak adlandırılan 3 farklı sistem vardır. Her biri sizin için belirlenen tedavi şekline uygun olarak uygulanabilmekte ve cildinizdeki problemleri yüksek oranda çözümlemektedir. Kıl köklerine yapılan uygulamalarda kıl kökünün çok fazla gelişmiş olması veya yeni çıkan kıllar için farklı türde dalga sistemi kullanılmaktadır. Ziyaret ettiğiniz epilasyon merkezi size bu konuda yeterli derecede bilgi verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here