Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları (Ücreti) Ne Kadar?

Anne adaylarının bu duruma hazır olmadığı anlarda uygulanabilen yöntemlerden birisi olan kürtaj, 5-7 haftalık süreç içerisinde geçerli olmaktadır. Geçmişte anlatılan ve birçok yerde yayınlanmış olan çirkin görüntüler ile kürtajın riskli bir ameliyat olduğu ifade edilir Anne adaylarının bu ameliyat hakkındaki düşüncelerinin yanlış olduğu gözlemlenmiştir. Kürtaj, vakum ile 5-7 haftalık bir gebeliğin sonuçlandırılması işlemidir. Yaklaşık 180 saniye süren kürtaj anlatıldığı kadar acılı ve ağrılı değildir.

Kürtaj işleminin sıkıntılı olduğu tek nokta kadınlarda yarattığı psikolojik yıpranma sürecidir. Kürtaj psikolojiyi derinden etkileyen nadir durumlardan birisidir. Anne adayının vereceği kritik karar sonrasında uygulanan bu işlem psikolojik olarak bebek sahibi olmaya hazır olmayan kişileri yıpratmaktadır. Fakat bu işleme gebelik sonlandırma olarak bakıldığında psikolojik etmenlerin biraz daha arka planda kaldığı gözlemlenmektedir. Çünkü acı hissiyatı kürtaj kelimesinin kullanılması ile psikolojik dürtüleri uyandırabilir.

Tavsiye Bağlantı: Tüp Bebek Fiyatları (Ücretleri) Nedir?

Kürtaj Fiyatları Nedir?

Kürtaj Fiyatları-1

Birçok kadın kürtaj yaptırmadan önce bunun için en uygun yeri araştırmaya başlar. Bu araştırma ile kürtaj yaptırmak için uygun fiyat ve güvenilir ortamı tespit eder. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus, kürtaj fiyatlarının gebelik seviyesine göre değişkenlik gösterdiğidir. Yani bebek kaç haftalık ise ona göre fiyat belirlenir. Ayrıca Türkiye’deki hiçbir kurum ve kuruluş kürtaj fiyatları hakkında ilan vermez. Genellikle ”kürtaj için bizi arayın” ifadeleri kullanılır. Çünkü bu konuda Tabipler Odası Yasaları gereğince işlem uygulanabilmektedir.

Kürtaj fiyatını etkileyen ve belirleyen birinci madde hamile kalınan süreç, ikinci madde ise kürtaj yapılan noktanın bulunduğu il veya ilçelerdir. Konum, fiyat belirlemede en etkili unsurlardan birisidir. Birçok semt düşük ücretlerle kürtaj hizmeti verirken, bazı noktalarda bu durum 5 veya 6 kat daha fazla fiyatla yapılabilmektedir. Bu nedenle kürtaj hizmeti veren noktaları iyi bir şekilde araştırmanız gerekir. Aksi takdirde uygun fiyatlı kürtaj işlemi yaptırma olasılığını düşürebilirsiniz.
Bu konuda yardım alabilirsiniz.

Son yıllarda yapılan araştırmalar ile kürtaj hizmeti almak isteyen bayanların doktorları tercih ettiği gözlemlenmektedir. Hastanelerde yapılan işlem sayısının artış göstermesi ile birlikte kadınların, kürtaj tedavisini hastanelerde yaptırdığı ve uzman doktorların gözetiminde iken bu süreci devam ettirdiği gözlemleniyor. Özellikle 2013 yılı itibariyle bu istatistik daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

Son olarak fiyatı değiştiren madde ise daha önce doğum yapan kadın ile ilk kez doğum yapacak olan kadın statüsüdür. İlk kez doğum yapacak olan kadına uygulanan kürtaj işlemleri daha pahalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here