Kollardaki Damarlar

Kollardaki Damarların Belirginleşmesi Neden Kaynaklanır?

Tedavi Yöntemi Nedir?

Vücudumuzda bulunan damarlar çeşitli nedenlerle belirginleşir veya sertleşir. Bunlar bölgesel olarak farklı şekillerde önem taşımaktadır. Aynı zamanda damar belirginleşmeleri ile ilgili tedavi yöntemleri bulunmaktadır. En başta estetik görünümü bozduğundan dolayı sürekli olarak dikkat çeken kalıcı damar belirginleşmelerinde kısa süreli tedavi yöntemleri uygulanabilir. Damar belirginleşmesi olayı kalıcı olmakla birlikte uzun süreli görülen ve uygun tedavi yöntemi ile kısa sürede ortadan kaldırılan bir rahatsızlıktır. Kişinin damar belirginleşmesi ile göstereceği en büyük reaksiyon ise bölgesel ağrılardan dolayı yaşadığı sıkıntılardır.

Damar belirginleşmesi olayının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Fakat en başta bölgede meydana gelen kan akışı bozukluğu sayılabilir. Kan akışında meydana gelen bozukluk veya kan damarlarındaki işlev bozukluluğu bölgedeki damarların sertleşmesini, şişmesini ve belirginleşmesini sağlar. Bunun ilerleyen safhaları elbette tehlikeli sinyaller verebilir. Fakat damar belirginleşmesinde basit tedavi yöntemleri uygulanarak kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkün olabilir. İlk etapta uzman doktora görülüp bölgede meydana gelen belirginleşmenin temel nedeni öğrenmelidir. Doktorun yapacağı testler sonucunda tedavi süreciniz başlar.

Damar belirginleşmesinin birkaç sebebi bulunmaktadır. Ana neden kan damarlarındaki işlev bozukluğu olsa bile bunun birçok nedeni olabilir. Damar belirginleşmesinin nedenleri; atardamar ve toplardamarlarda meydana gelen tıkanıklık, aşırı kilolu olma durumu, hipertansiyon, diyabet ve yanlış hareketler ile eklemleri zorlama şeklinde sıralanabilir.

Tavsiye Bağlantı: Damar Sertliği

Damar Belirginleşmesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Damar belirginleşmesinde farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Bu uzman doktor veya dermataolog tarafından verilecek karara bağlı olarak şekillenen bir durumdur. İlk etapta uygun testler yapılır ve doktorun belirleyeceği yol izlenerek tedavi uygulanır.

Damar belirginleşmesi durumunda uygulanacak ilk tedavi yöntemi besleyici ve vitamin içerikli kremler ile belirli periyotlarda bölgesel olarak masaj yapmaktır. Bu yöntem damar belirginleşmesinin ilk safhalarında uygulanır. Eğer herhangi bir problem yoksa ve sadece estetik görünüm açısından sıkıntı varsa krem ile tedavi uygulanabilir. Bu sayede damarlar eski düzenine geri döner ve kısa süre içerisinde damarların işlevselliğinde normale dönme başlar.

Damar belirginleşmesinde uygulanacak ikinci tedavi yöntemi ise enjeksiyon yöntemidir. Enjeksiyon ile damar içine tedavi uygulanarak damarın dondurulması ve normal işleyişine döndürülerek estetik görünümde kusur yaratmaması sağlanır. Bunun için uygun şartların sağlanması ve tedavi sürecinin belirli periyotlarla takip edilmesi gerekir. Uzman doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.

Damar belirginleşmesinde izlenebilecek üçüncü tedavi yöntemi ise lazer tedavisidir. Lazer ile tedavi yapılabilmesi için hastanın uygun şartları taşıyıp taşımadığı belirlenir. Daha sonra ise bölgede damarların yayılma oranına bağlı olarak bir veya iki seansta tedavi işlemi tamamlanır. Tedavi sonlandığında görünüm normale dönecek ve hastanın damar belirginleşmesi rahatsızlığı son bulacaktır.

Bu üç tedavi yönteminden uygun olanı doktorunuz sizin için önerecektir. Herhangi bir sakıncası olmayan tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Koldaki damarların belirginleşmesi çoğu zaman önemli bir sağlık problemini işaret etmese de bazı kişiler için estetik açıdan çok sıkıntı oluşturduğu düşünülüyor . Kolda ki damarlarınızın belirginleşmesi sorununuz varsa mutlaka uzman bir doktora danışın altında önemli bir sorunda yatabilir

  2. Genelde gençler kolundaki damarların belirginleşmesini ister onların yaşlarında ki kızlar da damarlı kollu erkeklerden hoşlandığı için erkekler de gençler bu konuda damarlarını belirginleştirmek için yapmadık şey bırakmıyorlar hatta birbirlerine damarlarını göstererek hava atan tipleri de var.Kizlar dikkat edin hoşlandığınız şeylere sonradan erkeklerin sonu gelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here