Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı genellikle cinsel ilişki sırasında veya mastürbasyon sırasında yırtılabilmektedir. Vajinal bölgeye temas ettirilen çeşitli maddeler kızlık zarına zarar verebilmekte ve kızlık zarının yırtılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi veya onarımı işlemleri uygulanabilir. Uzman doktorların uyguladığı bu işlem sonrasında kızlık zarının eski haline getirildiği gözlemlenmektedir. Kızlık zarı onarma veya dikme işlemini jinekologlar yapmaktadır. Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Sorumuzun cevabını biraz daha detaylandıralım.

Kızlık zarının yırtılması sonucunda çeşitli reaksiyonlar alınabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanlar kanama olayı veya ağrı (acı) hissiyatıdır. Fakat bazı durumlarda ikisi de yaşanmayabilir. Bu kişinin o bölgeyi ne kadar zorladığına bağlı olmakla birlikte birçok etmene göre değişiklik gösterir. Uzman jinekologlar basit bir gözlem ile kızlık zarının zarar görüp görmediğini anlayabilir ve nasıl tedavi uygulanması gerektiğine karar verir. Eğer durum şüpheli ise bunun için ekstra inceleme yapılabilmektedir. Jinekologlar bu konuda ideal kararı vermekte ve uygulamaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Vajinismus Tedavisi

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır-1

Kızlık zarı yırtılan hastaya geçici kızlık zarı dikimi işlemi uygulanır. Tedavi süresinde bölgede acı hissedilmemesi amacıyla lokal anestezi uygulanır ve bölgenin uyuşturulması sağlanır. Geçici kızlık zarı dikimi işlemi ortalama 5 ile 10 dakika arasında zaman alabilmektedir. Geçici işlemin amacı kızlık zarının onarımından ziyade ilk cinsel ilişki sırasında kanama yaşanmasının sağlanmasıdır. Partnerin bu konudaki şüphelerini ortadan kaldırmak amacıyla kızlık zarı dikimi işlemi uygulanabilmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi sırasında vajina duvarlarının birbirine yaklaştırılması amacıyla dikiş ipliği ile işlem uygulanır. Bu şekilde vajina duvarları birbirine yanaşır ve ilk cinsel ilişki sırasında kanama olması için gerekli tedavi uygulanmış olur. Bu şekilde yapılan tedavisinin hiçbir sakıncası olmadığı gibi herhangi bir ağrı hissiyatı yaşatmadığı da bilinmektedir. Aynı zamanda işlem sonrasında ağrı kesici veya antibiyotik kullanılmasına gerek yoktur.

Kızlık zarı dikimi veya onarımı işleminin yapıldığını ancak başka bir uzman jinekolog anlayabilir. Bunun dışında kızlık zarının dikildiğini anlamak mümkün değildir. Geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinde aynı sonuç alınır. Ayrıca evliliğin 1 aydan daha kısa sürdüğü ilişkilerde geçici kızlık zarı dikimi işlemi uygulanması tavsiye edilir. Eğer kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi uygulanırsa bunun için yeteri kadar onarım zaman olmayacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise 1 aydan uzun süreli evlilikler için önerilir. Lazer ile işlem yapılır ve kızlık zarı ilk günkü haline getirilmeye çalışılır. Tedavinin ardından 4 gün boyuncu cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here