Kanın Katılaşması

Kan Katılaşması Hemogliase

Sağlıklı bir yaşam için kanın fiziki ve kimyevi yapısının normal olması gerekir. Kanın yapısındaki bir bozukluk tüm sağlığı alt üst edebilir. Tahliller ile kanın yapısı bazen tam tespit edilemeyebilir.

Katılaşmış olan kan, bir yaradan akarken şırınga ile çekildiğinde çok koyu renkli ve katı bir halde olur. Böyle katılaşmış kanın ince damarlarda dolaşması çok zorlaşır. Kalp yorulur ve tansiyon yükselir.

Kanın katılaşması genç yaşlarda da görülebilir. Bu nedenle 35-40 yaşlarında iken meydana gelen beyin kanaması, felçler ve kalp sektesi daha çok kan katılaşmasından olur. Kanın katılaşması o kimsede süratle damar sertliğine neden olur.

Kan Katılaşması Hemogliase Belirtileri
Kanın katılaşmış olduğu, hasta tarafından aşağıdaki belirtilerle kolayca anlaşılır.

• Başta devamlı bir ağırlık.
• Gündüzleri ve akşam erken saatlerde uyku bastırması.
• Uykunun derin olması ve sabah zor kalkılması.
• Hazım bozuklukları.
• El ve ayaklarda aşırı üşüme, buna karşılık yüzde ve başta yanma ve terleme.
• Zihni çalışma gücünün azalması, süratli zihni hareketler yapamama ve unutkanlık.
• Kadın ve erkekte cinsel iktidarsızlık.
• Enseden başlayıp yukarı doğru adele tutulması ve içten ağırlık ağrılar.

Tavsiye Bağlantı: Kan Hastalıkları ve Kanın Yapısı

Kan Katılaşması Hemogliase Tedavisi

Barsak, mesane, böbrek ve karaciğere faydalı şeyler yenilmeli ve içilmelidir. Böylece kanın temizlenmesi sağlanmalıdır. Tedavisi konusunda aile hekiminizden veya en yakın hastanede bulunan hekimden destek almalısınız, bizim söylediğimiz tüm bunlar sizleri %100 tedavi edemeyebilir. En iyi yapacağınız şey uzman bir doktora muayene olmak ve doğru adımlarla ilerlemektir.

Kan Katılaşması Hemogliase Beslenme

Kanın katılaşmasında beslenmenin rolü büyüktür. Bilhassa et, şeker ve beyaz ekmek yenilmemeli veya çok azaltılmalıdır. Hayvansal protein ihtiyacı; süt kesiği, süt, az tuzlu beyaz peynir, yoğurt ve az yumurta ile karşılanmalıdır. Et balık haftada 2-3 güne indirilmeli ve günde 50 gramdan fazla yenilmemelidir.

Sarmısak, kiraz, çiğ lahana, limon, soğan, portakal, erik, domates çok yenilmemelidir.

Geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, bir üst satırda da belirttiğimiz gibi bu tarz bir rahatsızlığınız var ise kesinlikle yapmanız gereken ilk şey doktorunuza kontrol olmanızdır. Aksi hâlde kendi kendinizi muayene etmeye çalışmanız daha da çok olumsuzluklar doğurabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here