Jinekomasti Hastalığı

Jinekomasti Nedir Kanser İle İlgisi Var Mı

Son dönemlerde alınan şikayetler arasında yer alan Jinekomasti erkeklerin başına gelen riskli bir sağlık sorunudur. Erkeklerin memelerinin normal ölçüsünden farklı olması veya tek meme büyümesi olayı Jinekomasti olarak adlandırılır. Bu rahatsızlığın tedavisi mümkün olduğu gibi rahatsızlığın daha tehlikeli sağlık problemlerini çağrıştırdığı da bilinmektedir. Jinekomasti tedavisinden önce net olarak tanı koyulması gerekir. Uzman doktorlar tarafından uygulanacak testler ve muayene sonuçlarına göre tanı konulduğu gibi her türlü meme sarkması probleminde aynı rahatsızlık olduğu söylenmemektedir. Erkeklerin bu konuda dikkatli olması gerektiği gibi rahatsızlığı ikinci plana atmaması gerekir.

İnsan vücudunda bulunan Östrojen ve Androjen isimli hormonların dengeli olması gerekir. Bu dengelerin bozulması halinde Jinekomasti gelişim gösterir ve görsel olarak fark edilebilecek değişimler görülmesi muhtemeldir. Jinekomasti rahatsızlığı erkeklerde önemli sağlık problemlerini çağrıştırdığı gibi estetik görünümü kaybetmesine de neden olur. Doğal olarak Jinekomasti rahatsızlığı ile kısa süre içerisinde mücadele etmek gerekir. Erkeklerin bu konuda alabileceği önlemler sınırlıdır. Sadece kilo almak veya obezite rahatsızlığına sahip olmak bu rahatsızlığın varlığını arka plana atmaz. Haliyle vücudunuzdaki olumsuz gelişmeleri yakından gözlemlemeniz ve gerektiği takdirde önlem almanız en uygun seçenektir.


Tavsiye Bağlantı: Vazektomi Nedir?

Jinekomasti Tedavisi Nasıl Yapılır? Ağrılı Mıdır?

Jinekomasti Hastalığı-1

Jinekomasti tedavisi son derece sağlıklı şartlarda gerçekleştirilir ve tedavi kısa süre içerisinde sona erer. Bazı durumlarda ise rahatsızlığın tehlikeli aşamalara ulaştığı gözlemlenmişte birkaç seans içerisinde tedavi sürdürülmektedir. Ancak istisnai olarak görülen bu durum alternatif tedavi şekli olarak bilinmektedir. Erkeğin bedeninin doğal görünümüne kavuşması ve meme büyümesi probleminin ortadan kaldırılması için önerilen ve sıklıkla yapılan tedavi şekli liposuction yöntemidir. Özellikle bayanların yağ aldırma işlemi olarak sık sık kullandığı bu yöntem erkeklere de uygulanabilmektedir.

Uzman doktorlar liposuction yönteminin erkeklerde görülen Jinekomasti rahatsızlığının tedavisinde ideal yöntem olduğunu vurgulaması ile birlikte tıp dalında liposuction yeni bir alana kaymış oldu. Özellikle tedavi sonrası alınan olumlu sonuçlar ve erkeklerde tedavi sonrası minimum iz bırakma oranı tedavi yöntemini kalıcı kılmıştır. Jinekomasti tedavisinde farklı yöntemler bulunuyor olsa bile günümüzde en sık kullanılan yöntem liposuction yöntemidir. Herhangi bir olumsuz etkisi olmayan bu tedavi yöntemi ile kısa süre içerisinde vücudu doğal görünümüne kavuşturmak mümkündür.

Uzmanlar liposuction tedavisinin uygulanmadığı tedavi merkezlerinde meme başının 2-3 cm ilerisinden açılan bir kesi ile tedavinin uygulamasının yapılabildiğini vurgulaması ise bölgede uygulanabilecek diğer tedavi yöntemlerini anlatmaktadır. Meme çevresinde minimum iz bırakarak yapılan bu iki tedavi yöntemi de eski görünüme kavuşmak isteyen erkekler için ideal yöntemlerin başında gelmektedir. Jinekomasti tedavisi için uygun olan yöntemi belirlemek için uzman doktor gözetiminde muayene olmalı ve size sunulan seçenekleri öğrenmelisiniz. Tedavi sonrasında tamamen doğal olan görünümünüze kavuşabilir ve rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here