Diş Nasıl Beyazlatılır

Diş Beyazlatmak İçin Hangi Yöntem Uygundur?

Birçok insan diş sağlığı konusunda duyduğu endişelerin yanı sıra dişlerinin yeteri kadar estetik görünüme yakın olmadığını düşünür. Bu durumda yapılan çeşitli araştırmalar ile kimyasal ürünlere eğilimli olunduğu gözlemlenmiştir. Ancak diş beyazlatma konusunda ilk tercih kimyasal ürünler olmamalıdır. Bilindiği üzere geçmiş dönemlerde diş beyazlatma ve diş temizliği konusunda kimyasal ürünler kullanılmıyordu. Doğal yöntemler kullanılarak diş sağlığı maksimum seviyede sağlanıyordu. Fakat günümüzde birçok kimyasal hayatımıza girdi. Diş beyazlatma işlemi için yapılabilecek alternatif çözümler sınırsız olduğu gibi yeterli ve doğru şekilde uygulama yapılması da bir diğer önemli konudur. Eğer doğal yöntemleri kullanıyorsanız bu konuda tam bilgiye sahip olmanız gerekir.

Bilindiği üzere karbonat etkili bir diş beyazlatma ürünüdür. Karbonatın yeterli seviyede kullanılması gerektiği vurgulanır. Dişlerini beyazlatmak isteyen kişiler az miktarda olmak kaydıyla haftada bir kez diş fırçalama işlemine ilave olarak karbonat uygulaması yapabilir. Ancak karbonatın sürekli uygulanmaması tavsiye edilir. Diş beyazlatma konusunda ideal alternatif olarak bulunan ve birçok konuda da alternatif ürün olarak yer alan karbonatın minimum miktarda kullanılması gerekir. Eğer etkisinden memnun değilseniz bir çay kaşığı karbonatı 1-2 damla limon suyu ile karıştırarak diş fırçanıza sürebilir ve aynı diş fırçalama işlemi gibi dişlerinize uygulayabilirsiniz. Karbonatın dişler için besleyici özelliği de bulunmaktadır. Uygun şekilde kullandığınızda estetik görünümünüze kavuşabilirsiniz.


Tavsiye Bağlantı: Çürük Dişi Engelleme

Diş Beyazlatmak İçin İdeal Yöntemler

Diş Nasıl Beyazlatılır2

Karbonat gibi yardımcı ve doğal yöntem olarak bilinen ürünü kullanarak belirli bir yol kat etmeniz mümkün ancak karbonata alternatif olarak birçok yöntem sıralanabilir. Her ne kadar akla mantıklı gelmese bile meyve olarak bilinen çileğin diş beyazlatma konusunda etkili sonuçlar gösterdiği gözlemlenmiştir. Ezdiğini çileği dişlerinize uygulayarak belirli süre içerisinde beyazladığını görebilirsiniz. Çilek ile yapılan uygulamalar her hafta tekrar edebilir ancak karbonat kullananlar ancak haftada 1 uygulama yapabilir. Aksi takdirde karbonatın farklı ve zararlı etkilerine maruz kalabilirsiniz.

Muzun kabuğunda bulunan potasyumda diş beyazlatma konusunda etkilidir. Muz kabuğu ile yapacağınız uygulama neticesinde dişlerinizin beyazladığınız görebilirsiniz. Diş mineleri hassas bir yapıya sahip olduğu için muz kabuğunun içini çok fazla bastırmadan narin hareketler ile diş üzerine uygulamanız gerekir. Aksini yaptığınız takdirde diş mineleriniz zarar görebilir. Muz kabuğunun yumuşak olan iç bölgelerini dişlerinize sürterek kısa süre içerisinde işlemi sonlandırabilir ve çalkalayarak temizleyebilirsiniz.

Eğer doğal yöntemler istediğiniz beyazlığa kavuşmanıza yardımcı olmadıysa kimyasal yöntemler kullanabilirsiniz. Ancak bunun için bir diş doktoruna danışmanız sizin için en ideal seçenektir. Diş doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda diş beyazlatma işlemini uygulayabilir ve diş beyazlatma macunlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda yeterli düzeyde araştırma yapmadan herhangi bir kimyasalı kullanmamalısınız. Çünkü dişin yapısını kimyasal maddeler ile yüksek oranda zarara uğratabilirsiniz. Bu tip konularda dikkatli olmalısınız.

1 Yorum

  1. Kesinlikle karbonatı önermem. Tamam diş beyazlatma da güzel bir çözüm olabilir karbonat fakat dişin mükemmel derece de ömrünü azaltıyor diyebilirim. Denemenizi kesinlikle tavsiye etmem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here