Cinsellikte Yapılmaması Gerekenler

Cinsel İlişkiden Önce Yapılmaması Gerekenler

Birçok çift cinsel ilişki öncesinde ne yapması gerektiği konusunda bilinçli değildir. Bununla birlikte cinsel ilişkiye girmeden önce sakıncalı birçok eylemi yerine getirmektedirler. Özellikle idrar yolu enfeksiyonu, cinsel ilişki sırasında ciddi sağlık sorunu olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tür rahatsızlıklardan kaçınmak ve cinsel sağlık konusunda önlem almak için cinsel ilişkiden önce dikkat edilmesi gereken konulara özen gösterilmelidir. Cinsel İlişkiden Önce Yapılmaması Gerekenler nelerdir? Biraz daha detaylandırıp anlatalım.

Birçok uzman doktor konu hakkında detaylı açıklamalar yaparak çiftlerin bilinçli olması için makaleler yayınlamaktadır. Ancak çiftlerin birçoğu bu gibi yayınları dikkate almadan cinsel deneyimde bulunmaktadır. Alınan şikayetlerin birçoğu da cinsel ilişki sırasındaki dikkatsizlikler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumları önlenmesi kişilerin dikkatine bağlıdır.

İdrar yolu enfeksiyonunun yaşanmaması için cinsel ilişkiden önce dışkı atılmamalıdır. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında çeşitli kremlerin kullanılması sakıncalı bulunmaktadır. Bu kremler idrar yolu enfeksiyonlarına davetiye çıkarabilmektedir. Aynı zamanda ilişki öncesinde idrar boşaltımı yapmak ve mesane baskısını dindirmek amacıyla idrar atmak ciddi sorunları doğurabilir. Burada oluşan bakteriler cinsel ilişki sırasında çiftlerden en az birisini tehlikeye sokabilmektedir. Aynı zamanda cinsel sağlığı ciddi anlamda risk altına alır. Çiftlerin bu konuda önlem alması ve gerekli uyarıları dikkate alarak cinsel ilişki sırasında uyması gereken kuralları gözden geçirmesi gerekir. İdrar yolu enfeksiyonu ile ilgili rahatsızlıklar önemli sağlık sorularını beraberinde getirebilmektedir.


Tavsiye Bağlantı: Sağlıklı Cinsel Yaşam

Cinsel İlişki Öncesi İle İlgili Alınabilecek Önlemler

Cinsellikte Yapılmaması Gerekenler-1

Cinsel ilişki öncesinde prezervatif kullanmak, sperm öldürücü kremler kullanmak idrar yolu enfeksiyonuna sebep olan önemli eylemlerdendir. Bu gibi uygulamalardan uzak durulması gerektiği gibi uygulamaların ciddi oranda tehlike yarattığı gözlemlenmiştir. Ayrıca cinsel ilişki öncesinde yapılabilecek çeşitli uygulamalar ile ilgili olarak uzman doktorlar önemli analizler yapmıştır. Cinsel ilişki öncesinde, ilişki sırasında ve sonrasında sorun yaşamamak adına bu uygulamaların tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir.

Cinsel ilişki öncesinde yapılması gerekenlerin başında dehidrasyonu önlemek adına bol su içme işlemi gelir. Böylece idrar yolundaki bakterilerden tamamen kurtulabilirsiniz. Ayrıca idrar yapma ihtiyacınız var ise tuvalete giderek ihtiyacınızı gidermelisiniz. Çiftlerin vajinal bölge temizliğine de dikkat etmesi gerekir. Vajinal bölge temizliği sağlık sorunlarının ortaya çıkmaması adına çok önemlidir. Temizlik yapılmışsa bile cinsel ilişki öncesinde önden arkaya doğru silinmelidir. Aynı zamanda her gün vajinal temizlik yapılması gerekir. Cinsel ilişki sonrasında ise mesane tamamen boşaltılmalıdır.

Birçok çiftin cinsel ilişki sırasında dikkat etmediği ve üzerinde durmadığı bu sorunlar her ne kadar %100 sağlık problemi yaşayacaklarını göstermese bile ilerleyen dönemlerde ciddi problemlerin ortaya çıkma olasılığını yükseltir. Bu nedenle ilgili konularda dikkatli olmalı ve uzman doktorlardan yardım alarak konu hakkında bilinçli olmak gereklidir. Aksi takdirde cinsel yaşamınızda önemli problemler yaşayabileceğiniz gibi cinsel sorunlarınızın ardı arkası kesilmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here