Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel İlişki Pozisyonları

Birçok çift cinsel ilişki yaşarken psikolojik olarak yıpranabilir. Bu bilinçli veya bilinçsiz olarak girilecek pozisyonların olumsuz etkilerinden birisidir. Fakat çiftlerin cinsel ilişki pozisyonları hakkında yeteri düzeyde bilgi sahibi olmaması bunu etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Bazı çiftler kendilerini tatmin edebilecek farklı pozisyonlar deneyerek cinsel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Fakat cinsel problemleri ortaya çıkartmadan cinsel birleşme sağlanması mümkün olabilmektedir.

Cinsel ilişki sırasında girilecek pozisyonlar çiftlerin yeter düzeyde tatmin olmasını sağlayabilir. Fakat cinsel ilişki sırasında yapılacak hareketler çiftlerde kalıcı hasarlar oluşturulması riskini de içerisinde barındırmaktadır. Bu gibi durumlarda çiftlerin dikkatli olması gerekir ve kendilerini uygun oranda sınırlandırması mantıklı seçeneklerden birisidir. Seks sırasında uygun pozisyonlara girebilmek için yeterli düzeyde bilgi sahibi olunmalıdır. Farklı bir ifade türüyle seks sırasında maceraya girmek risklidir diyebiliriz.

Tavsiye Bağlantı: Erken Boşalma Problemi ve Çözümü

Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir?

Cinsel İlişki Pozisyonları-1

Çiftler cinsel ilişkiye girmeden önce belirli bir plan yapmaz sadece haz almaya odaklanırlar gerek erkek tarafı gerekse kadın tarafı farklı pozisyonlar deneyerek cinsel ilişkiden daha fazla keyif almak isteyebilir. Bu süreçte yaratılan her türlü pozisyon çifte farklı bir haz yaşatmaktadır. Çift istediği hazzı alabilmek adına uygun pozisyonlara girebilir. Bunlar çeşitlilik gösterdiği gibi bilinen pozisyonlarda uygulanabilir.

Cinsel ilişki sırasında sıklıkla kullanılan pozisyonlar belli başlı seks pozisyonlarını kapsamaktadır. Kadının üstte olduğu pozisyonlarda erkeğin dikkatli olması gerekebilir, kadın haz aldığı sırada yapılabilecek en ufak ters hareket çift yönü sıkıntılar doğurabilir. Erkeğin üstte olduğu pozisyonlarda ise kadının fazla zorlanmaması ve sadece haz duygusunun alınması önerilmektedir. Aksi takdirde kadında vajinal rahatsızlıklar, kasılmalar ve kanamalar görülebilir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır.

Cinsel İlişki Pozisyonları-2

Çiftler alternatif olarak yan yana seks pozisyonlarını veya ayakta seks pozisyonlarını deneyebilir. Bunlar ideal alternatiflerdendir. Fakat çiftlerin her türlü pozisyonda dikkatli olması gerektiği en önemli noktalardan birisidir. Bu konularda uzman doktor veya jinekologlardan yardım alınabileceği gibi seks pozisyonları konusunda araştırma yapılarak alternatif oluşturulabilir. Genellikle doğaçlama ile gelişen bu pozisyonlar çiftin o an uygulamak istediği seks pozisyonlarını ortaya çıkarabilmektedir.

Çiftin sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi sağlaması ve haz alabilmesi mümkündür. Bilinçli bir şekilde cinsel ilişkiye girilmesi ve hangi pozisyonların uygulanabileceği konusunda yeterli bilgiye sahip olunması çiftlerde önceden edinilmiş bir tecrübeyi ortaya çıkarır ve bu tecrübe doğrultusunda çift ideal birleşmeyi sağlayabilmektedir. Cinsel ilişkiler sırasında partnere sert davranmak ve partneri zorlamak her zaman büyük riskler oluşturabilir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında dikkatli olunması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here