Burunda Sivilce Tedavisi

Burunda Sivilce Tedavisi

Sivilceler insanın görünüm güzelliğini bozduğu için kişi tarafından hoş karşılanmaz. İnsan vücudunda da en çok sivilce çıkan yerler arasında ilk sıralarda burun gelir. Burunda çıkan sivilceler çok ön planda olduğu için kişi bu durumdan çok huzursuz. Hatta bazı insanlar sırf sivilceleri yüzünden depresyona dahi girebilmektedirler. Ama günümüzde sivilceler için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu makalede sizlere en etkili ve en yaygın kullanılan çözüm önerilerini paylaşacağız.

Burunda Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Çay ağacı yağı; sivilcelerde kullanılan ideal bir yağdır. Burun bölgesine sürüp 10 dakika beklemek yeterli olacaktır. İki günde bir kullanılabilir.
Limon suyu; asidik yapısından dolayı sivilcelerin daha hızlı kurumasını sağlar. Hem kolay hem de etkili olduğu için en çok tercih edilenlerin arasındadır.
Buz; sivilcenin boyutunu küçültmede benzersiz doğal bir çözümdür. Sivilcenin üzerinde 20 dakika bekletmek yeterlidir.
Diş macunu; sivilceleri beyaz diş macunuyla kurutmakta kesin çözümlerden bir tanesi. Sivilcenin üzerinde 10 dakika bekledikten sonra yıkanmalıdır.
Elma sirkesi; iltihaplı sivilcelerin bir numarasıdır. Sivilcenin üzerinde 15 dakika kaldığında iltihabı azaltıp daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Tavsiye Bağlantı: Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sivilcenin Çıkmaması İçin Ne Gibi Önlemler Alınmalıdır?

Sivilcenin oluşmasını önlemek içinde birçok yöntem günümüzde mevcuttur.
Güneşte bolca zaman geçirmek; güneşin sivilcelerde etkisi oldukça fazladır. Bu yüzden güneşte kalmaya özen gösterilmelidir.
Çikolatayı mümkün olduğunca yememek; çikolata her yaş grubu için ideal bir abur cuburdur fakat içindeki yağ ve şeker miktarından dolayı sivilce yaptığı gözden kaçırılmamalıdır.
Hazır gıdaları tüketmemeye özen göstermek; hazır gıdalar çalışan insanlar için en kolay en pratik çözümdür. Ama hazır gıdalar cildinize karşı bir tehdittir.
Stres; kaçınılması mümkün olmayan, hayatımızın her alanında karşımıza çıkan stres sivilcelerin çıkmasında en önemli etkenlerdendir. Bol tatil yapmayı ihmal etmemek gerekir.

Burunda Sivilce Tedavisi uygulamanızdan sonra herhangi bir değişiklik göremiyorsanız eğer, yapmanız gereken ilk şey uzman bir cildiyeye gidip gerekli önlemleri almayı sağlamanız olmalıdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here