Burun Analizi
Burun Tipine Göre Karakter Analizi

Burun Tipine Göre Karakter Analizi Yapılabilir Mi?

Sık sık duyduğumuz araştırma konularından birisi olan burun tipine göre karakter analizi mümkün olan bir değerdir. İnsanların burun tiplerine göre karakter analizi yapılabilir. Bu bir çeşit sınıflandırmaya giriyor olsa bile burun tipinin karakterin gelişiminde önemli bir etken olduğu gözlemlenmiştir. Tarih boyunca yapılan incelemelerde çeşitli burun tiplerine sahip insan topluluklarının benzer özellikler gösterdiği gözlemlenmiştir. Var olan tüm araştırma konuları ile kıyaslandığında %100 doğru olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak yapılan analizlere göre burun tipinin karakter belirleme de ciddi oranda etkili olduğunu ifade edebiliriz. Bu konuda uzmanların da benzer görüşleri bulunmakta ve burun tipine göre karakter analizi yapılabileceği doğrulanmaktadır.

Çeşitli burun tipine sahip insanlar birbiri ile benzer özellikler gösterebilmektedir. Karakteristik özellikleri belirleyen burun modelleri onlarca farklı gruba yayılabilir. Burun tipleri ile ilgili yapılan araştırmalarda resmi olarak kaç burun modeli olduğu net rakam ile bildirilmemiştir. Ancak dünya üzerinde insanların onlarca farklı burun modelinden birisine sahip olduğu biliniyor. Bu tip gruplandırmalar ile burun modeline göre insanların karakter özelliklerini ifade etmek doğru olabilir. İnsanlar çeşitli özellikleri bakımından birbirine benzeyebilir. Ancak karakter özellikleri her zaman farklılık gösteren değerlerden birisidir. Karakter özelliklerini sınıflandırmak için kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Dikkat çeken sınıflandırma yöntemlerinden biriside burun tipidir.


Tavsiye Bağlantı: Sosyal Medya Bağımlılığının Nedeni Tespit Edildi

Burun Tipine Göre Karakter Örnekleri

Henüz net bir rakam verilmese de dünya üzerinde hemen hemen aynı sayılabilecek çeşitli grupta burun tipleri vardır. Bunları farklı adlandırmalar ile anmak mümkündür. Aynı zamanda burun tiplerine göre benzer karakter özelliklerine sahip insanlar olduğu da kanıtlanmış olan bir diğer olgudur. İşte bu konuda ideal olabilecek örnekler;

Eğimli Burunlar

Eğilimli Burun Modeli
Bu yapıda burna sahip insanlar kolay kolay pes etmeyen ve zorlukların üstüne giden karaktere sahiptir. Genel olarak korumacı olan bu insanlar sevdiklerinin üzülmesinden fazlaca etkilenirler ve hemen konuyu çözümleme çabası içine girerler.

Geniş BurunlarGeniş Burun Modeli
Duygusal, merhametli ve sosyal yapıdaki insanların burunlarına dikkat ettiğinizde %80 oranında geniş burunlu insanların bu özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Hemen hemen benzer özelliklere sahiptirler.

Dar BurunlarDar Burun Modeli
Dar burun olarak adlandırılan bu tip burunlara sahip insanların en dikkat çekici özelliği hayatlarının her koşulunda disiplinli olmalarıdır. Disiplin hayatlarındaki ahlaki yapılarını da doğrudan etkilediğinden oldukça dürüst olabilmektedirler.

Kısa BurunlarKısa Burun Modeli
Kısa buruna sahip insanlar kaygılı olmaları yanında baskın karakterli insanlar tarafından kolayca yön verilebilen karaktere sahiptir.Bunun sebebi bu insanların hassas,merhametli ve duygusal olmalarıdır.

Kanca BurunlarKanca Burun Modeli
Bu burun yapısına sahip olan insanlar düşüncelerinin her zaman benimsenmesini ve daima saygı görmeyi ümit eder. Sadece kendilerinin doğru olduğunu kabul eden bir yapıya bürünmüşlerdir. Aynı zamanda gerçekçi tutumları, zorluklarla daha kolay başa çıkmalarına da yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here