Botoks Fiyatları Tedavisi

Botoks Fiyatları ve Tedavisi

Dünyada ilaç olarak kullanılmaya başlanan botoks zaman içerisinde kendisini estetik operasyonlarının vazgeçilmez çözümü olarak hafızalara kazımıştır. Tesadüfen şaşılık rahatsızlığı olan bir hastaya verilen botoks ilacı sonrasında hastada gözlemlenen değişikliklerin ardından estetik operasyonlarında kullanılmaya başlanan botoks, günümüzde popüler tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Kasların çalışmasını durdurarak etki etmeye başlayan botoks, kırışıklık ve çizgileri yok etmektedir. Botoks Fiyatlar ve Tedavisi yazımızı biraz daha genişletelim.

Botoks uygulamaları genel olarak; kaş kaldırma, yüz hatlarını düzeltme, mimik hareketlerine bağlı kırışıklıkları giderme, ciltteki yağları aldırma ve yüz bölgesindeki sarkmaları gidermektir. Bunlar dışında nadiren bölgesel aşırı terlemeleri çözümlemede botoks işlemi uygulanabilir. Fakat sıklıkla uygulandığı gözlemlenmez. Botoks işlemi ağrısız bir işlemdir. Kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi hissedeceği işlemi uygularken kişilerin rahatsızlık duymadığı gözlemlenmiştir.

Tavsiye Bağlantı: Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Botoks işlemlerinde markaya göre fiyat değişikliği yaşanabilir. Her bir markanın içerisinde Clostridium botulinum toxin type A miktarı değişkenlik gösterir. Bu bazen 100 ünite bazense 200 ünite olabilir. Toz halinde flakon içerisinde bulunan botoks derin dondurucularda muhafaza edilir. İşlem sırasında flakon içerisine serum enjekte edilir ve serum katılan flakon 24 saat içerisinde kullanılmalıdır. Aksi takdirde istenilen etkiyi almak mümkün değildir. Aynı zamanda steril olmayacaktır.

Botoks fiyatları uygulanan tedavi merkezine ve yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir. Yoğunluğu fazla olan yerlerde açılan botokslar sıklıkla kullanır. Fakat seyrek bir şekilde botoks kullanılan tedavi merkezlerinde botoks malzemesi işlevini yitirdiği için maliyet yükselecektir. Fakat burada fiyat politikasını yürüten estetik ve güzellik merkezlerini farklı yollar izlediğini görmek mümkün olabilir. Botoks fiyatlarını belirleyen unsurlar sadece yoğunluk ve marka değildir. Tedavi merkezleri bu konuda detaylı bilgi vermektedir.

Alın ve kaş arasında bulunan mimik kırışıklıkları, boyun bölgesinde bulunan kırışıklıklar, göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, masseter botoksu, koltuk altı ile el ve ayak terlemeleri için yapılan uygulamalar ve yanak sarkmaları için uygulanan botoks, tercih ettiğiniz alana yönelik olarak farklı şekilde fiyatlandırılabilir. Bu konuda tedavi merkezlerinden bilgi alarak kaç seans katılım göstermeniz gerektiğini ve botoks yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Botoks yaptırırken tercih edeceğiniz estetik ve güzellik merkezinin referanslarını detaylı olarak incelemeniz gerekecektir. Çünkü iyi bir referansı olmayan tedavi merkezlerinin istediğiniz sonuçları size sunması mümkün değildir. Bu nedenle botoks yaptırmadan önce çevrenizde kapsamlı olarak araştırma yaparak fikir sahibi insanlardan bilgi almanız önerilir. Botoks yaptırmadan önce uygulanan yöntemleri araştırmanız sizin için artı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here