Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Fazla kilolar günümüzde insanların en çok şikayet ettikleri sorunlar arasında yer alıyor. Gerek beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi ve sağlıksız besinlerin yani fast foodun hayatımıza girmesi, gerekse de teknolojinin gelişmesi ile yüksek konforlu ve olabildiğince rahat hayatlara kavuşmamız ve bu rahat hayatın bir sonucu olarak hareketsiz kalmamız neticesinde sağlıksız vücutlar ve fazla kilolar ile karşı karşıya kaldık. Bu gün bir çok insan kilo verebilmek için bir çok yöntem deniyor. Bu yöntemlerin hala en sağlıklı ve en etkili olanları diyet ve spor yapmak.

Bölgesel zayıflama nedir?

Fazla kiloların ve yağ birikimin bütün vücuda orantısal olarak dağılmayıp, belirli bölgelerde birikmesine bölgesel kilolar denir. Bu kilolardan kurtulmak için de bazı özel teknikler kullanmanız gerekir. Örneğin bölgesel zayıflamaya yardımcı olan, yani fazla yağın biriktiği bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak o bölgeyi hareketlendiren ve kilo kaybını kolaylaştıran bazı ısınma hareketleri vardır. Sorunlu olan bölgeniz neresi ise oraya özel hareketler yaparak bölgesel kilo verebilirsiniz. Tabi ki bu bölgesel zayıflama hareketlerini diyet ile de desteklemeniz lazım. Bu hareketlerin dışında bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olması için streç film de kullanabilirsiniz. Sabah kalkıp duşunuzu aldıktan sonra, sorunlu olan bölgenizi streç film ile iyice sardıktan sonra kıyafetlerinizi giyin ve tüm gün o şekilde hareket edin. Streç film sorun olan bölgeyi oldukça sıcak tutacak ve orada terleme yolu ile fazla yağların atılmasını sağlayacaktır. Bu yöntemi kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta vücudunuzun fazla su kaybetmemesidir.

Terleme ile vücuttan fazla su atılacağı için günlük su tüketimini artırmanız gerekir. Bu yöntemler dışında bölgesel zayıflamayı destekleyen besinler ile de dilediğiniz bölgedeki fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin sabahları aç karnına içeceğiniz bir bardak ılık limonlu su karın bölgesindeki fazla yağların yakılmasına ve bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bölgesel zayıflama yöntemlerinden son olarak bahsedeceğimiz yöntem, kahve telvesi ile masaj yapma yöntemidir. Sorunlu bölgeye her gün kahve telvesi ile masaj yaparsanız bu da yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Bölgesel zayıflamanın faydaları nelerdir?

Bölgesel olarak vereceğiniz kilolar vücudunuzu şekle sokacak ve sizi istediğiniz ideal vücut ölçülerine kavuşturacaktır. Bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmadan sadece spor ya da diyet yaptığınızda kilolar bütün vücudunuzdan orantılı olarak gideceği için, zayıflasanız da bu sizi düzgün şekilli bir vücuda kavuşturmayacaktır. Eğer bölgesel kilo probleminiz varsa mutlaka bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmalısınız. Bölgesel zayıflama hareketleri yaparak kilo verdiğiniz taktirde sadece zayıflamakla kalmaz aynı zamanda vücudunuzu da şekle sokmuş olursunuz.

3 YORUMLAR

  1. Bu güzel ve faydalı bilgileri değerli vaktinizi ayırıp bizlerle paylaştığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerçekten çok faydalı bilgiler. İnşallah uygulama aşamasında başarılı olurum 🙂

    • Muhammet bey merhabalar, uygularsanız sağlığınız açısından çok büyük bir avantaj sağlamış olursunuz. Bazı insanların (istisnalar) kilolu olması haricinde, normal yaşamda kilo kesinlikle ve kesinlikle iyi bir şey değildir. Elinizden geldiği kadar terleyin, su tüketin ve sağlıklı beslenin.

  2. Gayet güzel açıklamalar ve yazılar var fakat bölgesel zayıflama hareketlerini eklemenizi istiyorum. Eklerseniz daha faydalı kusursuz bir yazı olacaktır. Benim karın kısmında yaglanmam var onun için nasıl bir öneride bulunabilirsiniz şimdiden teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here