Bebek Aldırma İşlemi Nasıl Olur

Bebek Aldırma İşlemi Nasıl Olur?

Henüz anne olmaya hazır olmayan kadınların veya çiftlerin aradığı çözümlerden birisi bebek aldırmadır. Aslında psikolojik olarak çiftleri yüksek oranda yıpratan bu durum sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılarak, olumsuz etkiler en aza indirilebilir. Halk arasında bebek aldırma olarak bilinen kürtaj veya diğer adıyla küretaj ağrısız ve pratik bir çözüm olarak yaygınlaşmıştır. Kürtaj yaptırmak isteyen ebeveynler bu konudaki çalışmalar ile olumlu sonuç alabilmekte ve kısa süre içerisinde işlem yapabilmektedir. Bebek Aldırma İşlemi Nasıl Olur? Yazımızı biraz daha detaylandıralım.

Kürtaj yaptırmak için uygun tedavi noktalarını bulmalı ve sağlıklı koşullarda kürtaj işleminin uygulandığından emin olmalısınız. Türkiye’de yaygın olarak verilen bu hizmet genellikle hastanelerde yapılmaktadır. Fakat alternatif tedavi merkezleri ve tedavi yöntemleri bulunabilmektedir. Bunun için aklınıza gelen ilk şey fiyat olmamalı ve sağlıklı koşullarda çalışma yapan tedavi merkezlerini araştırmalısınız. Bulduğunuz tedavi merkezinin referanslarını detaylı bir şekilde incelemeniz önerilir.

Tavsiye Bağlantı: Kürtaj Fiyatları (Ücreti) Ne Kadar?

Kürtaj yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hamilelik sürecinizdir. Hamile kaldığınız süreyi tam olarak takip edip 5 ile 7 hafta arasındaki sürede bu işlemi uygulamalısınız. Vakum uygulaması ile kısa süre içerisinde bebek aldırma işlemini uygulamanız mümkündür. Tedavi süresi genellikle 10 dakikadır ve ağrı çekmemeniz için önceden lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi bölgesel olarak uygulandığı için ilgili bölgede herhangi bir ağrı veya sızı hissetmeniz mümkün değildir.

Bebek aldırma işleminin ardından hastaya hiçbir şekilde antibiyotik veya ağrı kesici verilmez. Çünkü bebek aldırma işleminden sonra herhangi bir ağrı hissetmezsiniz ve günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Sadece psikolojik olarak sizi yıpratacak olan bu durumla savaşmanız dışında size karşı olumsuz herhangi bir etkisi olmayacak. Bebek aldırma işleminin ardından kendinizi iyi hissetmiyorsanız bu konuda destek alabileceğiniz birçok tedavi merkezi bulunmaktadır.

Bebek aldırma işlemlerinde tedavi merkezleri genellikle hamilelik sürecinizle ilgili detaylı bilgi ister. Eğer ilk kez bebek aldırma işlemi yapıyorsanız ve bebeğiniz 5 haftalık ise ücret biraz daha fazla olacaktır. Fakat daha önce bebek aldırdıysanız ve bebeğiniz 6 veya 7 haftalık ise ücret daha ekonomik olacaktır. Tüm bu işlemler yapılmadan önce size tam ve sağlıklı bilgi verilmekte olup tedavi sürecine odaklanmanız sağlanacaktır.

Bebek aldırma işleminde bilmeniz gereken iki önemli husus vardır. Birisi 18 yaşından küçük olmamanız, diğeri ise 10 haftalık hamile iseniz onay verseniz bile bebek aldırma işlemini yapamayacağınızdır. Türkiye genelinde bu iki uygulama yaygın bir şekilde, kesin kararla uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here